Szukaj w :

Rodzaje gier online jakie znajdziesz na naszym portalu.

7DF5CC19A6

Internet wniósł do szeroko pojętej kultury nie tylko błyskawiczny dostęp do informacji, ale także, w niespotykany dotąd sposób, spopularyzował różnego rodzaju gry komputerowe dostępne online. Nigdy wcześniej popularność gier nie była tak duża.

Współcześnie gry online dostępne są zarówno na komputerach, jak i wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych. Dzięki temu możemy grać praktycznie we wszelkiego rodzaju gry, w każdym miejscu posiadającym dostęp do sieci

Gry online, podobnie jak zwykłe gry nie wymagające dostępu do internetu, dzielą się na zręcznościowe, przygodowe, fabularne,strategiczne, sportowe, symulacyjne, logiczne i edukacyjne.

  • Wśród gier internetowych występują zarówno darmowe gry online, jak i płatne, na zasadzie abonamentu lub jednorazowej opłaty, w zależności od rodzaju gry albo platformy, która tego typu gry udostępnia. Granica między rodzajami i typami gier bywa dość płynna i często gry strategiczne i logiczne mogą być połączone z przygodowymi czy fabularnymi grami RPG. Gry online mają jeszcze jeden zasadniczy podział, na gry jednoosobowe oraz na gry MMORPG, czyli masowe internetowe wieloosobowe gry fabularne online, gdzie może grać wielu graczy jednocześnie.

Szybkie gry zręcznościowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier internetowych są szybkie mini gry online, działające przeważnie na silniku Flasha i skupiające się na raczej krótkich, ewentualnie podzielonych na rundy, zręcznościowych, edukacyjnych albo logicznych grach.

  • Takie gry służą do szybkiej rozrywki, której efekt końcowy uzyskuje się w stosunkowo krótkim czasie. Mogą to być zarówno szybkie wyścigi samochodowe czy motorowe, jak i układanie puzzli, czy logiczne obmyślanie jak wydostać się z pułapki itp. Tego typu gry są nie tylko świetną rozrywką, ale również niezłym treningiem zręcznościowym i umysłowym.

Długie rozgrywki dla pasjonatów gier

Dla prawdziwych pasjonatów gier komputerowych, którzy lubią dłuższe rozgrywki, gry online stworzyły zupełnie nowe możliwości zarówno pod względem typów gier, jak i możliwości długofalowej kontynuacji rozpoczętej rozgrywki. Typowe gry RPG, a także taktyczne i strategiczne, za sprawą internetu przeżywają dziś swój renesans, a wiele z nich posiada obecnie status kultowych, chociażby taktyczna gra Civilization czy fabularne Dungeons & Dragons albo World of Warcraft.

  • Dużą zaletą tego typu gier jest to, że w przeważającej części są to darmowe gry online, a wszelkiego rodzaju opłaty dotyczą jedynie dodatkowych opcji, których gracz nie musi wcale kupować. Światy wirtualne w najpopularniejszych grach RPG oraz w typowych strategicznych grach, dostępnych z poziomu przeglądarki, są stale rozwijane przez swych twórców, którzy dodają coraz to nowe funkcje i możliwości zarówno w kwestii wykonywanych misji, jak i zdobywanego doświadczenia oraz kształtowania swojej postaci, czy zarządzania całą podległą im organizacją w grach taktycznych

Gry internetowe całkowicie zrewolucjonizowały współczesny rynek gier komputerowych. Nie tylko umożliwiły masową rozrywkę na arenie międzynarodowej, ale również zmieniły sposób zarabiania na grach, nie tylko na zasadzie abonamentów i opłat SMS, ale również możliwości sprzedawania i kupowania za prawdziwe pieniądze przedmiotów wirtualnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *