Szukaj w :

Darmowa gra fantastyki Elvenar

171460298

STRAElvenar to przeglądarkowa gra MMO, najnowsze dzieło studia InnoGames, znane fanom gatunku z bardzo popularnych Plemion, czy z wydanej dość niedawno kontynuacji hitu, Tibal Wars 2. Zadaniem gracza jest przekształcenie małej, nic nieznaczącej osady w wielkie, sprawnie funkcjonujące królestwo. Produkcja łączy elementy znane z różnych gatunków (m.in. gier RTS, czy RPG), a całość została okraszona bajeczną (dosłownie i w przenośni) szatą graficzną.

Malownicza kraina Elvenar za darmo!Jak w większości gier tego typu, gracz rozpoczyna swoją przygodę od małej, liczącej zaledwie kilka budowli osadki, a jego głównym zadaniem (gdyż na obecnym etapie rozwoju produkcja nie oferuje możliwości walki z innymi graczami) jest przekształcenie jej w sprawnie prosperujące królestwo.

Z początku gracz dysponował będzie bardzo ograniczonym terenem pod rozbudowę swoich włości, pozwalającym wznieść dosłownie kilka konstrukcji, lecz nie ma tutaj znanych z produkcji takich jak Plemiona, czy OGame sposobów ekspansji (przejmowanie kolejnych wiosek, planet, czy wysp). Nie oznacza to jednak, że trzeba będzie cisnąć się na niewielkim skrawku terenu – tereny dookoła zamku można bardzo szybko poszerzyć, tworząc miejsce pod kolejne konstrukcje.

Bardzo popularna gra Elvenar za darmo w przeglądarce!Po rozpoczęciu rozgrywki (i wyboru rasy – są dwie, elfy i ludzie, jednak różnice są dość kosmetyczne i w głównej mierze ograniczają się do wyglądu) część graczy może mieć problem z odnalezieniem się – interfejs rozgrywki zawiera szereg rozmaitych wskaźników, a menu wznoszenia konstrukcji podzielone jest na kategorie, które na początku wydać się mogą niejasne. Jednakże, jak w przypadku większości gier przeglądarkowych, Elvenar wyciąga w stronę gracza rękę, podsuwając prosty, acz jednocześnie w zupełności wystarczający samouczek, wyjaśniający działanie wszystkich mechanizmów rozgrywki, podstawowych budowli, czy zawierający użyteczne rady dotyczące samej rozgrywki. Z czasem samouczek przekształca się w serię zadań, zlecanych przez różnorakie postacie, za wykonanie których gracz otrzymuje sowite nagrody (całość przypomina system, który znaleźć można w poprzedniej produkcji studia, Plemiona 2).

Zagraj w Elvenar już dziś!Ekonomia gry jest zaskakująco prosta, gdyż opiera się wyłącznie na dwóch surowcach (Monety i Narzędzia), które używane są do wznoszenia konstrukcji, czy zlecania produkcji surowców, lecz jest to z drugiej strony zabieg dość ciekawy, gdyż nie ma tutaj „rozdrobnienia” znaczenia materiałów, które spotkać można chociażby w Anno Online, gdzie rozmaitych produktów są dziesiątki, co w większości gier sprowadza się do tego, że gracz posiada spore zapasy kilkunastu surowców, a przed dalszym rozwojem wstrzymuje go brak jednego z nich. Nie oznacza to jednak, że w grze są jedynie Monety i Narzędzia – występują tu także rozmaite Dobra (takie jak stal, jedwab, czy magiczny pył), które wykorzystywane są do wykonywania specjalnych zadań, zwanych w grze Spotkaniami (o których przeczytać można w dalszej części tekstu).

Komentarz do wpisu “Darmowa gra fantastyki Elvenar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *